Informacje

Jesteś akurat w Warszawie? A może tu mieszkasz, ale nigdy nie pamiętasz czy dziś można wejść za darmo do Zachęty, czy do CSW? A może szukasz podpowiedzi co nowego mógłbyś dziś zobaczyć? Okazuje się, że jest tego całkiem sporo.

m3

Na początek jedno zastrzeżenie – ta strona nie jest informatorem na temat bieżących wydarzeń w poszczególnych instytucjach. To rodzaj ściągawki – baza miejsc, przede wszystkim muzeów i galerii, uporządkowanych według prostego klucza – kiedy można zwiedzać ich ekspozycje za darmo. Aby sprawdzić aktualny program najlepiej odwiedzić stronę WWW galerii / muzeum – każda wizytówka zawiera odsyłacz.

Może to być także przydatne, aby upewnić się, czy podane informacje są aktualne. Niniejsza strona jest przedsięwzięciem prywatnym i nie mam możliwości regularnego monitorowania zmian w działaniu poszczególnych placówek. Jakkolwiek starałem się jak najbardziej rzetelnie zgromadzić informacje, mogło zdarzyć się, że zaszły jakieś zmiany. Jeśli uznasz, że należy wprowadzić jakieś korekty, z góry dziękuję za podpowiedź.

wsneo

msn

Pomysł wziął się, jak to często bywa, z własnej potrzeby. Był słoneczny wtorek, stałem w centrum Warszawy zastanawiając się dokąd mógłbym zabrać dziecko. Nie miałem pieniędzy, za to wiedziałem, że nie chcę wytracać czasu, tylko wciągnąć dziecko w świat nieco inny niż witryny sklepów i reklamy przetykane bajkami w telewizorze.
Jedną ręką trzymałem wózek, drugą drapałem się w tył głowy szukając punktu startu, trzecią osłaniałem wyświetlacz telefonu przez słońcem, a czwartą desperacko klikałem sprawdzając, czy może akurat tego dnia wstęp do muzeum będzie darmowy.

mn